האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

האם זה אפשרי למנוע גניבות של אופניים בעיר?

למה אופניים הם פריט מבוקש כל כך אצל גנבים ואיך מתמודדים עם התופעה

אחת מה"מכות" הקשות ביותר של כל מי שמתגורר בעיר גדולה, היא התופעה של גניבות אופניים. אם יש לכם דגם חדיש אז החשש הוא כפול ומכופל, כיוון שאז הם הופכים להיות פריט אטרקטיבי במיוחד אצל הגנבים, שישמחו להשתמש בכישורים המפוקפקים שלהם כדי להעלים את הדגם הנחשב, שעלה לכם אלפי שקלים. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הפחד מגניבה מהסוג הזה, היא לאבטח בצורה האופטימלית את האופניים או הקורקינט שברשותכם.

כך תמנעו גניבה של אופניים או קורקינט 

רכישת מנעול לאופניים היא כמובן הצעד הראשון בדרך לאבטחה בסיסית של האופניים שלכם. אבל גם בתחום הזה ישנו מגוון אינסופי של מנעולים ואת רובם – הגנבים יודעים לפתוח או לפרוץ. המטרה שלכם כבעלי האופניים, היא לעשות לגנבים "חיים קשים" עד כמה שאפשר, כלומר לרכוש מנעול איכותי שלא ניתן לפרוץ אותו ושקשה עד בלתי אפשרי "להתעסק" בו, מבלי למשוך תשומת לב מרבית מאנשים שעוברים ברחוב.

גנבים שמרגישים שהם נמצאים תחת עין בוחנת, יחששו להשקיע מאמצים וזמן רב בפריצת מנעול ויעדיפו לחפש את הקורקינט או האופניים הבאים, שיהיו מאובטחים פחות טוב עם מנעול פחות איכותי, או אפילו ללא מנעול כלל. בנוסף, האחריות העיקרית שלכם תהיה לעגן את הרכב הדו גלגלי שלכם בצורה הגיונית, אל עמוד גבוה מספיק או למקום חנייה מסודר לאופניים – ולא לעמדה נמוכה ורעועה, שגם כאשר היא מחוברת היטב לאופניים, בפועל אינה מצריכה מאמץ וניתן לנתק את הקשר של המנעול מהחנייה בקלות ולרכוב יחד איתו.

הקפידו על בדיקות שוטפות לאופניים ותקנו נזקים בזמן

למה חשוב כל כך לתקן נזק שנגרם לאופניים במהירות האפשרית? מכיוון שממש כמו מכונית, גם הדו גלגליים נשחקים בסופו של דבר ואין לדעת איך ישפיע הנזק שהזנחתם, על היכולת של הגנבים לבצע את זממם ולהעלים את הדגם שלכם. כאשר אתם מחזיקים את האופניים במצב תקין לחלוטין, בודקים שהגלגלים תקינים ושהסוללה טעונה ותקינה אף היא – אם מדובר בדגם ממונע, אתם יכולים להיות בטוחים שעשיתם הכל כדי שגם החיבור של המנעול יפעל בצורה הטובה ביותר.

אל תשאילו את הדגם שלכם לחברים שאתם לא סומכים עליהם

עם כל הרצון הטוב והחברות הקרובה ביניכם לבין חובבי אופניים אחרים, דגמים יקרים במיוחד – עדיף שלא להשאיל. אינכם יכולים להיות בטוחים לעולם, שאדם אחר שרוכב על האופניים שלכם יקפיד לחנות אותם במקום בטוח יחסית ולחבר אליהם את המנעול שקניתם במיוחד, בצורה תקינה. אם המנעול הוא בעל מנגנון מורכב, ייתכן שחלק מהחברים יעדיפו לקחת את הסיכון ולא לנעול לחלוטין, כאשר הפעולה הקצרה הזו יכולה להציל לכם את האופניים. סמכו רק על עצמכם ושמרו על הרכוש שלכם כמו שצריך – וכך תקטינו למינימום את הסיכוי שתיפלו קורבן לגנבי אופניים מיומנים.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?