האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

האם כדאי להשתמש בשמן מרוקאי לשיער?

שמן מרוקאי לשיער הפך בשנים האחרונות להיות אחד ממוצרי השיער הפופולריים ביותר בתעשיית מוצרי שיער ולא רק בזכות המיתוג שהוא מקבל והתקופה שבה הוא נמצא בשוק, מדובר על אחד המוצרים הטובים והאיכותיים ביותר לטיפול בשיער, היום אין אחת שרוצה לטפל בשיער שלה ולא נתקלת במוצרים שמכילים בתוכם שמן מרוקאי, החל משפו לשיער ועד לשמן טבעי שבו משתמשים באופן ישיר על השיער.

אבל רגע לפני שנסביר לכם האם באמת כדאי להשתמש בשמן מרוקאי לשיער, ניתן לכם קצת רקע על המוצר, מה באת הוא עושה ואיך הוא קיבל את השם "שמן מרוקאי".

מאיפה הגיע השם שמן מרוקאי וקצת רקע  

את השם שמן מרוקאי הוא בעצם שמן ארגן, מדובר על שמן שמופק מפרי עץ הארגן, והמדינה שבה עצי הארגן גדלים בצורה הכי אינטנסיבית היא מרוקו, מכאן קיבל את השם שמן מרוקאי, זאת בגלל ארץ המוצא העיקרית של השמן.
שמן מרוקאי נחשב לאחד השמנים הנדירים בעולם, הסיבה לכך היא שהוא גדל רק באזורים מאוד מצומצמים, כלומר מדינות ממש בודדות שמתבססות על תעשיית שמן הארגן, מה גם ששטח הגידול שלו ביחס למרוקו הוא קטן מאוד, כל אלו יחד יוצרים היצע מאוד קטן של שמן ביחס לביקוש הרחה שיש לשמן מרוקאי בכל העולם.
שמן מרוקאי משמש לא רק לטיפוח וטיפול בשיער, יש רבים שמשתמשים בשמן גם לצרכי בישול ומאכל והיתרון הבולט שלו הוא אופן הייצור הייחודי, עד היום למרות הטכנולוגיה המתקדמת הקיימת אופן הייצור המרכזי של השמן נעשה בעבודת יד ובשיטות מסורתיות.

התרכובת הכימית של השמן 

מבחינה כימית שמן ארגן מורכב מחומצות שומן, מעל 70% של חומצות אולאית והוא עשיר מאוד בוויטמין E, פנולים וארוטנים, כל אלו יחד הפכו את השמן להיות סוג של סגולת פלא לטיפול בהמון בעיות לרבות בעיות טיפול וטיפוח השיער והעור.

היתרונות של שמן מרוקאי 

חומצות השומן בשמן הופכות אותו לקרם לחות טבעי הטוב ביותר שתוכלו למצוא, ללא מרכיבים נוספים שמן מרוקאי יכול לשמש בתור קרם לחות מעולה, יחד עם זאת נעשו על השמן המרוקאי גם מחקרים קליניים רפואיים, בחלקם אף הצליחו למצוא לו יתרונות לטיפול במחלת הפסוריאזיס.

אבל לא הכל מושלם 

למרות היתרונות הרבים שקיימים בשמן מרוקאי, צריכים להבין שלא הכל מושלם ויש מקרים בהם שמן מרוקאי יכול גם לגרום לנזקים ולא רק לטיפול וטיפוח.
נתחיל בעלות של השמן, שזה חיסרון בפני עצמו, מדובר על עלות מאוד יקרה ומוצרי שמן קטנים בכמות קטנה יכולים להגיע לעלות של מאות שקלים.
בנוסף למחיר הגבוה שאתם הולכים לשלם על שמן מרוקאי לשיער, אתם צריכים לקחת בחשבון שמדובר על מוצר שמכיל חומצה אולאית, המשמעות של כך היא שהחמוצה יכולה לסתום נקבוביות ולגרום לפצעי אקנה חמורים מאוד ואף דלקתיים.

אחרי שהבנתם את היתרונות והחסרונות של המוצר, זה הזמן שלכם לקבל את ההחלטה האם אתם רוצים להשתמש בשמן מרוקאי, רגע אחד לפני שאתם עושים את זה כדאי מאוד לבדוק שהמוצר בעל אישור של משרד הבריאות ובעל תו תקן, אחרי הבדיקות האלו אתם יכולים להנות ממוצר שהוא בטוח לשימוש.

המאמר מאת https://www.dealcosmetics.co.il/ המומחים המובילים בישראל בתחום הקוסמטיקה.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?