האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

הילדים נרדמו? זה הזמן לספר חדש

הפרפר חוצה את הכביש הוא המטאפורה המושלמת לרגשות חיוביים בסיטואציות שליליות. מקבץ שירים זה נכתב על ידי אווה קילפי, אחת מהמשוררות הפיניות החשובות ביותר בתקופתנו, ומביא לתודעה את חוויותיה האישיות כאדם במהלך תקופות שונות וכן כלים שונים להתמודדות עם המציאות המאתגרת.

הפרפר חוצה את הכביש

פרפר הוא דבר צבעוני, יפה וחופשי. מה יש בפרפר שחוצה את הכביש? הסופרת אווה קילפי מביאה לנו מקבץ שירים יפהפה הכולל חוויות אישיות ומרגשות אותן חוותה במהלך חייה, הכוללות גם את התקופה הקשה במלחמת העולם השנייה.

הרגשות האנושיים הם דבר מאוד מורכב, וזה בא לידי ביטוי במקבץ שירים אלו. הפרפר חוצה את הכביש הם הדוגמה המושלמת לכך שיש דברים יפים בחיים, פשוט צריך להתגבר עליהם או להבין אותם קצת יותר. השירים מציגים לקורא כלים להתמודדות עם מצבים בעייתיים וקשיים מסוימים במהלך החיים, דרך עיניה של הסופרת.

השירים מביאים לנו מארג שלם של רגשות אנושיים ויחסי אנוש עם עולמות נוספים לא פחות חשובים בעולם, כמו עולם החי ועולם הצומח הכה חשובים וקריטיים למציאות שלנו. הסופרת אווה קילפי נוטה להתמקד בעיקר ביחסים בין-חברתיים ויחסים של האדם עם בעלי חיים ועולם הצומח.

במציאות כה מורכבת כמו שלנו, בה יש מערכת יחסים בעייתית של האדם עם עולם החי והצומח, ואף בינו לבין אנשים אחרים ובינו לבין עצמו, זה בהחלט מרגיש כמו מאבק תמידי וחשוב להתמקד בנושאים אלו – הפרפר חוצה את הכביש נוגע בדיוק בדברים הללו ואף ביותר מכך.

העולם דרך עיניים אנושיות

פרפר הוא מטאפורה לחופש ויופי, ולכן לראות פרפר באמצע קושי בחיים זהו לא דבר אותו מומלץ לקחת כמובן מאליו. כשדבר כזה קורה, זהו סימן לכך שמשהו עומד להשתנות. השם של מקבץ השירים הוא מטאפורה מושלמת להתמודדות עם החיים האמיתיים.

מהי התמודדות? שאלת השאלות. במהלך חיינו ניתקל במגוון קשיים איתם לעיתים נתקשה להתמודד, ולכן חשוב ללמוד כלים מסוימים שיעזרו לנו במהלך החיים. הסופרת אווה קילפי עברה לא מעט קשיים בחייה, כבר מגיל מאוד צעיר, ובעצם באה להביע את רגשותיה דרך שירים אלו.

התמודדות עם אנשים קרובים, רגשות אהבה, בדידות, אבל, וגעגועים. איך מתמודדים עם עולמות אחרים הקשורים אלינו באופן בלתי נמנע? עולם החי והצומח קשורים אל האדם באופן ישיר ודרך ההתמודדות איתם היא לא תמיד בעין חיובית.

במקבץ זה נכללים אף שיריה האחרונים של הסופרת אווה קילפי. הוא מלמד את הקורא קצת יותר על החיים עצמם, איך להתמודד עם קשיים ובעיקר לוקח את הקוראים למסע קסום וחוויה עמוקה אל תוך שורש הרגשות האנושיים ויחסי אנוש עם הסביבה ועולמות נוספים המשפיעים על האדם.

בנוסף לשירה, הסופרת אף כתבה רומנים וספרי זיכרונות רבים. הבולטים מביניהם הם: "חופי הארץ הפורחת", "החיים הלוך חזור", "האישה בראי", "סיפורי לילה טוב", "המוות והמאהב הצעיר", ועוד הרבה.

הפרפר חוצה את הכביש הוא קובץ שירים יפהפה ומרגש המעניק לקורא דרכים להתמודדות תוך כדי עניין בשירה אירופאית. התרגום העברי למקבץ השירים הפיני יצא לאור בשנת 2006 ומטרתו היא לחשוף את עולם התרבות העברי לשירה אירופאית וספציפית במקרה זה לשירה פינית.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?