האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

הילד גדל? זה הזמן לשדרג לו את חדר השינה

חדר השינה של מתבגרים דורש ריהוט שמתאים לגיל ולצרכים שלהם

אין דבר מרגש יותר מאשר לראות את הילדים שלכם צומחים ומתפתחים, אבל מי כמוכם יודע שעם כל שנה שחולפת, כך גדלות גם ההוצאות הכלכליות הקשורות בהם: אם נדמה היה לכם בתחילת הדרך שחיתולים הם עסק יקר, הנה הגיע השלב שבו הילד הפעוט שלכם, שחלק עד לא מזמן את חדר השינה שלו עם אחיו או אחותו, עובר לחדר אחר שהוא גר בו לבד לגמרי – והחיתולים נראים לכם עכשיו כמו הוצאה קטנטונת לעומת מה שהילד זקוק לו כעת. 

אילו רהיטים צריך כל ילד שעבר לגור בחדר משלו?

בין אם זה ילד ביסודי או נער מתבגר, אין ספק שהמעבר לחדר פרטי מצריך רכישת רהיטים שיתאימו לצרכים המשתנים של ילדים גדולים ויאפשרו לו להרגיש בוגר ועצמאי. רכישת מיטת נוער היא ככל הנראה הדבר הראשון שיהיה עליכם לעשות, כאשר המבחר הוא מגוון כל כך כיום ואתם תצטרכו לקבל החלטות בנוגע לסוג המיטה.

רוב המתבגרים יעדיפו "מיטה וחצי" אבל בדירות חדשות, לפעמים החדרים הקטנים אינם מאפשרים שילוב של מיטה כזאת בחדר והיא עלולה "לסתום" את כל החלל. ספת נוער יכולה כנראה להתאים יותר לחדרים מצומצמים בגודלם, להיראות נהדר במהלך היום ולאחר הלימודים, כשהנער הצעיר יארח חברים בחדרו ובסופו של היום – ניתן יהיה להפול אותה למיטה, להניח מצעים ולישון בנוחות.

לא לשכוח לייצר פינת לימודים מוארת שכיף לשבת בה

קשה להתרכז ולהכין שיעורים בגיל ההתבגרות, במיוחד אם החדר מכיל אינספור גירויים ויזואליים שעלולים לבלבל את מי שמתגורר בתוכו. נסו להקצות פינת לימודים בכל חדר בנפרד, שתאפשר נגישות אל ספרי הלימוד ושתהיה בה גם מנורה ייעודית שתאיר את השולחן באופן ממוקד. 

גם סוג הכסא חשוב: אל תסתפקו בכיסא של פינת האוכל והשקיעו תקציב בכיסא נוח שמיוצר ספציפית עבור תלמידים וסטודנטים. כיסא איכותי יחזיר את ההשקעה וילווה את הילד שלכם למשך שנים ארוכות.

השאירו מקום לטעם האישי של הילד, אבל במידה

ייתכן שהחלום של ילדכם הוא לצבוע את קירות החדר שלו בשחור או לכסות את הקירות בפוסטרים מקצה לקצה. כהורים, מותר לכם להגיד "לא" – אבל קחו בחשבון שזה בכל זאת החדר של הילד ולא שלכם. מסיבה זו, תנו להם לקבל החלטות מסוימות, בגדר מה שאתם מוכנים "לספוג", משמע לבחור פריט עיצובי כזה או אחר שהוא פחות לטעמכם אבל מבחינתם – זה בדיוק מה ש"יעשה את האווירה" בחדר ויעניק להם תחושה של עצמאות.

טיפים שימנעו מריבות בין אחים בשלב של שדרוג החדרים

ילדים מתבגרים שעוברים לחדר פרטי, ייתכן שישאירו מאחור אחים קטנים שעדיין חולקים חדר. זוהי סיטואציה שעלולה לייצר קנאה וזה טבעי. במידת האפשר, השאירו תקציב גם לקטנים לבחור איזה פריט, למשל מנורה, או שמיכה חדשה, שיוכלו להכניס לחדר המשותף שלהם. ככה גם הם ירגישו שהחדר שלהם התחדש וקיבל עיצוב משודרג – ויימנעו הרבה מאוד מריבות וחיכוכים בין האחים.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?