האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

הכנה למבחן המחוננים – הדרך להצלחה

ילדים מחוננים הם ילדים בשאיפה לעולם מוצלח יותר. בעוד שישנו הבדל ניכר בינם לבין ילדים אחרים, הם יכולים לעבור מבחנים לאבחון הרמה שלהם ואפילו להתכונן לכך מראש. הכנה למבחן המחוננים יעזור לילדיכם להתכונן לשאלות ולגשת אליהם בצורה יותר נכונה.

להיות מחונן – הדרך להצלחה

להיות ילד מחונן זה דבר מדהים אך לא בהכרח דבר קל. כל ילד שאובחן כילד מחונן ועבר מבחנים שאפיינו את רמתו, מעוניין להעלות את הרמה מעט יותר בכל פעם. ילדים מחוננים הם ילדים שרמת המשכל שלהם גבוהה יותר משל אחרים בכיתתם, הם הרבה יותר סקרנים ורוצים ללמוד דברים חדשים, והם מביעים יותר עניין בלימודים ובשיעורים בכיתה.

כבר מגיל מאוד צעיר ניתן להבחין בילד מחונן ובשאיפותיו הגדולות, ויודעים שהוא יגיע רחוק. אם אתם הורים לילד מחונן, הינכם כבר יודעים שזוהי עבודה רבה, לא פשוטה, אך מאוד מתגמלת. אתם בהחלט צריכים להיות גאים בכם ובהישגים של ילדכם.

גילום הפוטנציאל אצל מחוננים

אין ספק שלמחוננים יש פוטנציאל רב, הרבה יותר משאר התלמידים בבית הספר. תלמיד מחונן הוא לרוב תלמיד מצטיין ומעלה, השואף להגיע לציונים הגבוהים ביותר ומקבל אותם. תלמיד מחונן הוא תמיד בעל רמת משכל גבוהה כבר מגיל צעיר שניכר בכמות רבה של ידע ורק רוצה ללמוד עוד דברים חדשים מדי יום, אפילו מחוץ לשעות הפעילות בבית הספר.

בימים אלו טיפוח הפוטנציאל אצל תלמידים הוא מאוד קריטי. על כל מורה לשים לב לתלמיד עם פוטנציאל למחוננות, ולטפח אותו. תלמידים מצטיינים הם תלמידים שישקיעו המון בשיעורים, בכיתה, ובעיקר בלמידת דברים חדשים, אפילו כאלה שלא ילמדו אותם בבית הספר, רק בגלל שהם צמאים לידע.

הכנה למבחן המחוננים

כיום ישנם מבחנים רבים למחוננים, החושפים את רמת המשכל והידע שלהם בפתירת בעיות, שאלות מורכבות, ושלל דברים דומים. אלו אינם מבחנים פשוטים ועלולים להיות אפילו מכשילים ברמה מסוימת. המטרה היא לחקור את הנושאים למען עתיד הילדים ולגרום להם להצליח.

הכנה למבחן המחוננים נעשה על ידי לומדות מקצועיות בשליחות, אהבה ואמונה שלמה בילדים המחוננים ובהצלחתם במבחן, גם אם הם לחוצים או מתרגשים וזה כמובן רק טבעי והגיוני. ישנן לומדות וחוגים רבים, גם אונליין דרך הזום, בהם ניתן ללמוד כיצד להתכונן למבחן בצורה הטובה והיעילה ביותר.

הלומדות מאפשרות לילד לצבור ידע ייחודי ללומדה או לחוג, לצרכיו המיוחדים בלבד, וכך הילד גם יכול ללמוד בצורה עצמאית ללא מורה, ואף להרגיש עצמאי בעצמו. הלומדה מתעדכנת כל הזמן, במיוחש אם יש שינויים של הרגע האחרון במבחנים, ויש עדכונים באופן שוטף.

במהלך החוגים השונים בהכנה למבחן המחוננים, ניתן לעקוב אחר הסטטיסטיקות, תרגולים, תוצאות המבחנים, ועוד. כך אפשר לדעת אם ילדיכם בכיוון הנכון או שמא הוא צריך יותר תרגול. באמצעות הלומדה ניתן אפילו לנבא שאלות ולנצח את המבחן, כך שהילד כבר יידע מראש עם אילו שאלות הוא צריך להתמודד, ויהיה לו הרבה יותר קל לעבור את המבחן.

מסלולי ההכנה של המבחנים הם ברמה מאוד מתקדמת. בכל הלומדות והחוגים התכנון הוא מאוד קפדני, במטרה להשקיע בתלמידים מבריקים ולגרום להם להצליח בשיתוף פעולה עם ההורים.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?