האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

חוג גיטרה לילדים

אם אתם נזכרים בגעגוע בשיעורי המוזיקה שלקחת כשהייתם קטנים, ומרגישים סוג של פספוס שלא למדתם לנגן על גיטרה שהיא כלי הנגינה האהוב עליכם – דעו כי לא מאוחר מדי לקחת שיעורי נגינה על גיטרה, ומומלץ לצרף אליכם את ילדכם הקטנים כדי שגם הם לא יחוו בעתיד תחושת החמצה.

ניתן למצוא חוג גיטרה לילדים ייעודי לגילאים קטנטנים, כאשר הגיל האולטימטיבי ללמוד בו הוא הגיל בו הילד יכול לאחוז כראוי גיטרה בידיו. גם אם הילד קטן וגיטרה רגילה איננה מוחזקת כראוי בידיו, ישנו כלי נגינה הנקרא יוקולילי שהינו קטן ממדים והוא זהה למאפייני הגיטרה.

מהם היתרונות של חוג גיטרה לילדים?

נוסף לזמן האיכות שתזכה לבלות עם ילדך במהלך שיעורי הנגינה, תוכל להעניק לו תחביב נהדר שהוא יוכל לפתח במהלך השנים. מוזיקה היא דרך נהדרת לחבר בין אנשים, ולהקנות הרגלי למידה וטכניקה שיסייעו לילד להכיר מונחים שונים בעולם המוזיקה כמו כלי נגינה, מקצבים, צלילים, תווים ועוד. כאשר ילדך יתחיל לפתח תחביב מוזיקלי כבר בגיל צעיר, הוא יוכל להעביר את שעות הפנאי שלו בכיף ועם חוויה לימודית איכותית של שיעורי מוזיקה במקום סתם לבלות מול המחשב.

הכירו את סוגי הגיטרות

רגע לפני שאתה רושם את ילדך לחוג כזה, כדאי קודם כל להבין על איזה גיטרה ילדך ילמד לנגן. ישנן שלושה סוגי גיטרות שונות עליהן נפרט בקצרה:

  • גיטרה קלאסית – מוכרת גם בשם גיטרה אקוסטית. זוהי הגיטרה הנפוצה בשימוש, ולמעשה פופולרית במהלך שיעורי נגינה בקרב ילדים. הצלילים המופקים ממנה נשמעים באופן אקוסטי על ידי תיבת התהודה הקיימת בגיטרה ולא באופן חשמלי, כך שניתן לנגן עליה תמיד ללא תלות בחיבור לנקודת חשמל.
  • גיטרה חשמלית – הגיטרה החשמלית הינה גיטרה המפיקה צלילים על ידי מתמר מגנטי, הממיר את תנודות מיתרי הגיטרה אל זרם חשמלי. משום כך דרך הנגינה על גיטרה זו היא באמצעות חיבור למגבר ייעודי המפיק צלילי גיטרה אלקטרוניים. גיטרה זו מזוהה לרוב עם מוזיקת הרוק והבלוז.
  • גיטרת בס – גיטרת הבס זהה במאפייניה לגיטרה החשמלית, אך ההבדל ביניהן הוא גובה הצלילים שכל גיטרה מפיקה. גיטרה בס בעלת צלילים אלקטרוניים נמוכים מאוד, ולכן היא נחשבת ככלי נגינה המלווה את הנגינה בהרכבים מוזיקליים שונים.

כיצד לבחור חוג גיטרה לילדים?

לאחר שסקרנו על קצה המזלג את סוגי הגיטרות השונות, נותר כעת לבחור לימודי גיטרה מומלצים עבור הילד. ישנם חוגי גיטרה לילדים הנלמדים במגוון מסגרות שונות כמו בתי ספר למוזיקה, שיעורים פרטיים אחד על אחד עם מורה מקצועי ולעיתים גם חוגים המועברים במתנ"סים שכונתיים. על אף שלמחיר יש שיקול משמעותי בבחירה, חשוב לזכור כי לאיכות המורים ומקום הלימוד יש יתרון מהותי להצלחת השיעורים.

משום כך כדאי לבחור בית ספר למוזיקה המתמחה בשיעורי נגינה למגוון גילאים, ומציע רמות שונות של לימוד ממתחילים ועד מתקדמים. כדי שהילד יוכל לפתח את כישוריו באופן מהיר ויעיל, מומלץ לבחור לימודי גיטרה משולבים של שיעור פרטי אחד על אחד עם מורה מקצועי, ושיעורים קבוצתיים של כמה תלמידים המנגנים יחד.

הופכים את התחביב למקצוע

נגינה על גיטרה היא פעולה מהנה ומעשירה במיוחד, כך שנוסף על הכרת עולם המוזיקה ילדכם יוכל לפתח תחביב אהוב שיוכל להפוך להיות אף מקצוע בחייו הבוגרים. בעזרת שיעורי נגינה על גיטרה אתם מעניקים לילדכם את האפשרות להיחשף אל חוויה מוזיקלית איכותית ולימודית, כך שבעתיד הוא יוכל לפתח ולהתמקצע בתחום ולהיות גיטריסט מקצועי.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?