האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

להיות אבא וללמוד לתואר ראשון? זה אפשרי!

ישנו שלב בחיים שמרגישים שכבר מיצינו את מרבית האתגרים שליוו אותנו במהלך החיים כמו מציאת זוגיות, נישואין, רכישת דירה, הקמת משפחה ועבודה מתגמלת ויציבה. אם גם אתה מרגיש כך ומחפש דרך לאתגר את עצמך מחדש, למה שלא תתחיל ללמוד לתואר ראשון?

לימודים אקדמיים הם דבר שתמיד יכול להועיל במהלך החיים, אם לצורך רכישת השכלה חדשה, הרחבת אופקים וכמובן קבלת אתגר מספק ומעניין שימלא את שגרת היומיום לפחות כמה שנים. אם התחלה של לימודי תואר קורצת לך אך אתה מתלבט אם יהיה לך זמן לכך עם הילדים בבית, תשמח לדעת שזה אפשרי בעזרת מסלול לימודים ייעודי. מתלבט בנוגע לחוג הלימודים המתאים לך? בהמשך המאמר נפרט על עמה מסלולים מומלצים לאבות עסוקים.

מסלול לימודי תואר לאבות במשרה מלאה

רוב הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון הינם צעירים לאחר צבא המעוניינים לרכוש השכלה, ולפתח את עצמם מבחינת קריירה לעתיד. למרות שכבר רכשת השכלה מקצועית דרך ניסיון חיים ועבודה מעשית, ואפילו יש לך קריירה מצליחה ואיכותית, זכור כי תוכל תמיד ללמוד דברים חדשים ולפתח את עצמך מבחינה אישית ומקצועית בעזרת לימודי תואר ראשון.

כיוון שלוח הזמנים שלך שונה לעומת סטודנטים צעירים הזמינים ללימודים בכל יום במהלך השבוע, תשמח לדעת כי ישנם מוסדות אקדמיים המאפשרים לקחת מסלול לימודים המתאים לאבות במשרה מלאה, כך שיהיה לך זמן גם לעבודה היומיומית במשרד וגם לילדיך בשעות אחה"צ.

תואר ראשון בחינוך

מורים ואנשי חינוך עושים שליחות חשובה, משום שהם מקנים לתלמידיהם ערכים מהותיים שיפתחו אותם להיות אנשים בוגרים שהם מלומדים וערכיים. באמצעות לימודי תואר ראשון ניתן להגיש מועמדות בבתי ספר שונים להיות מורה מחנך, או מורה מקצועי המתמחה בהעברת שיעורי מקצועות כמו אנגלית, מתמטיקה, ספרות ועוד.

ניתן לראות סטודנטים בוגרי תואר ראשון בחינוך שהם בגילאים בוגרים (30+), המחליטים לעשות הסבה מקצועית מעבודתם הנוכחית והופכים להיות מורים ומחנכים במסגרות השונות.

תואר ראשון במדעי החברה

מדעי החברה הינו חוג לימוד הכולל בתוכו מגוון רחב של תחומי לימוד כמו מדעי המדינה, פסיכולוגיה, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל ותחומים הומניים אחרים. בוגרי התואר יכולים לרכוש ידע כללי רב לאחר לימודי תואר במדעי החברה, כאשר קיימת אפשרות לשילוב בין כמה חוגי לימוד המקנה יתרון לרכישת ידע נרחב יותר בתחומים השונים.

לרוב אבות המחליטים להתחיל לימודי תואר ראשון בחוג זה יעשו זאת מתוך רצון להרחיב אופקים, או אף כדי להוציא תעודה רשמית של לימודי תואר אקדמיים כדי לקבל שדרוג מבחינת קריירה או העלאת שכר, בהתאם למדיניות החברה בה הם עובדים.

תואר ראשון במנהל עסקים

תואר נוסף ופופולרי בקרב אבות לילדים, המעוניינים לצאת אל לימודי תואר ראשון במוסד אקדמי. תואר ראשון במנע"ס פותח דלתות להרבה סטודנטים שמסיימים את לימודיהם, אם מבחינת קידום בעבודה הנוכחית או קבלה אל מקומות עבודה נחשבים אחרים.

היכן כדאי ללמוד תואר ראשון?

דבר ראשון חשוב לבחור מוסד לימודים המאפשר מערכת שעות גמישה ונוחה לאבות עובדים, עסוקים וכאלו שמתפקדים כהורים לקטנטנים במשרה מלאה. לרוב מערכת הלימודים הרגילה מתנהלת בשעות הבוקר ונפרסת על פני 4-5 ימים, לכן מומלץ לבחור מוסד לימודים המציע מסלול לימודי ייעודי כמו מסלול לימודי ערב הנלמד פעמיים בשבוע, אם בנוסף על יום לימודים המתקיים בימי שישי או בפריסת חודשים ארוכה יותר – כאשר שנת הלימודים נמשכת גם לחודשי הקיץ.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?