האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

לנצח את פקקי התנועה בדרך לעבודה – טיפים לנהגים העייפים

להיות עייף על הכביש זה אחד הדברים שהכי מפחידים גברים וגם נשים: הסכנה שבהירדמות על ההגה, הפחד לאבד את השליטה – כל אלה מטרידים ומלחיצים כמובן, אבל רבים שוכחים כי העמידה הממושכת במקום ללא תזוזה, היא מעייפת בפני עצמה. סביר להניח, שאילולא הייתם צריכים להמתין בפקקי תנועה והנסיעה אל העבודה או בחזרה ממנה, היתה זורמת יותר – גם הייתם הרבה יותר עירניים. אם אתם לא יכולים לפתור את עניין העומס בכבישים, נסו לחשוב על דרכים אחרות לפתרון המצב.

רכיבה על אופניים או קורקינט במקום ברכב

אחד מהפתרונות היעילים ביותר לבעיית ההמתנה בפקקי התנועה, הוא פשוט לעקוף אותם. רכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט פעלולים היא כבר מזמן לא רק עניין של צעירים בני עשרים: עוד ועוד גברים ונשים מעל גיל 40 משתמשים בכלי התחבורה הנוח הזה, כדי להתנהל ממקום למקום בקלות ומבלי לעמוד שעות ארוכות בפקק.

זה נכון שאופניים לא יתאימו לנסיעות ארוכות של עשרות קילומטרים, עבור מי שעובד רחוק מהבית, אבל אם אתם צריכים להגיע בסך הכל לצד השני של העיר – רכיבה היא ללא ספק הדרך הנוחה ביותר לחמוק מהפקקים ולהגיע בזמן לעבודה. גם אם אתם רוצים לשלב תחבורה ציבורית בדרך שלכם וחוששים מהפקקים, שהרי גם אוטובוסים עלולים להיקלע לעומסי תנועה מעת לעת, דגמים מתקפלים של אופניים ממונעים יאפשרו לכם לשלב בין רכיבה מהבית עד לתחנה ומשם – לשאת בקלות את האופניים יחד אתכם אל האוטובוס.

מציאת דרכים חלופיות – גם אם הן ארוכות יותר

באפליקציית הניווט ניתן לבחור בין "הדרך הקצרה ביותר" לבין "הדרך המהירה ביותר". קשה להפנים זאת, אבל הרבה מאוד פעמים, בשעות העומס, דווקא הדרך הארוכה יותר מבחינת קילומטרים תהיה הקצרה יותר. אם אתם חייבים לנסוע ברכב ואין ברירה אחרת, נסו לבחון מסלולים חדשים לנסיעה אל היעד שעדיין לא בדקתם עד היום. 

ייתכן שתגלו, שמסלול שאורכו כמה וכמה קילומטרים יותר מהמסלול הרגיל והעמוס שאתם נוהגים בו מדי יום, למעשה יעקוף את הפקק שעמו אתם מתמודדים בכל פעם מחדש ויהפוך את הדרך לעבודה להרבה פחות איטית.

אין ברירה ונתקעתם בפקק? שימו מוזיקה בפול ווליום

קשה להתמודד עם עייפות ובעיקר כשהיא הופכת לגורם שמסכן אתכם ואת הנהגים האחרים בכביש. שתיית מים והגברת הווליום ברדיו לגבוה, תעזור לכם להתעורר וייתכן שאם השיר שברקע יהיה לכם מוכר הוא גם "יקפיץ" אתכם ויגרום לכם לרקוד.

דרך נוספת למגר את העייפות, היא להשאיר את הסידורים הטלפוניים שלכם, לשעת הנסיעה והעמידה בפקק המוכר: אם אתם צריכים לשוחח עם אדם מסוים בענייני עבודה, או לטפל בעניין החשבון הסלולרי שלכם, למשל – אין כמו הפקק כדי להעביר בו את הזמן ולהרגיש שניצלתם כמה שיותר בחכמה, את הזמן הזה שעד עכשיו היה נדמה כאבוד.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?