האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

מה לקחת לחדר לידה?

ברגע האמת של הלידה, הדבר האחרון שיעבור לך בראש הוא לארוז תיק לבית החולים. אם כך, הכי חשוב לארוז מראש תיק לחדר לידה. עד כמה מראש? כדאי בשבוע ה-35 בערך. אז הנה צ'ק ליסט ליולדת המאושרת ולאבא המתרגש.

ממש אוטוטו כבר תהיו אבות? מזל טוב, כעת הגיע הזמן לארוז תיק לחדר הלידה. אנחנו לעיתים שוכחים לקחת איתנו את הדברים שבאמת חשובים, במיוחד אם מדובר באריזה ברגעי לחץ. אז טיפ ראשון – להימנע מלארוז בשעת ה-ש'. בערך בשבוע ה-35, יהיה מומלץ לארוז תיק לחדר הלידה שיכלול את כל מה שהיולדת המאושרת צריכה, בגדי תינוקות ועוד. כמו כן, התיק יכלול גם פריטים שהאבא המתרגש צריך אתו. בואו נתחיל עם העניינים הפורמאליים יותר – מסמכים.

מסמכים שצריך לקחת אתכם לחדר הלידה

בתיק חדר הלידה שלכם צריך לארוז תעודת זהות של שני בני הזוג. כמו כן, תצטרכו לארוז כרטיס מעקב היריון, כרטיסים מגנטיים של קופת חולים ופרטי חשבון הבנק שלכם. את פרטי חשבון הבנק אתם תצטרכו בכדי שתוכלו לקבל מענק לידה ודמי חופשת לידה.

מבחינת התיעוד של החוויה, יהיה כדאי לקחת אתכם מצלמה. אל תסתפקו בטלפון הנייד, מאחר שהחוויה באמת ייחודית והיא מצריכה את אמצעי הצילום הנכונים. אם אתם בכל זאת מצלמים עם הנייד, אל תשכחו להביא אתכם מטען למקרה שהסוללה תיגמר לכם.

נשנושים שחשוב שיהיו אתכם בחדר הלידה

נשים יולדות חוות כאבים בלתי יתוארו, כך שצריך לנסות להמתיק להן את החוויה עד כמה שניתן. אם בת הזוג אוהבת סוכריות חמוצות וגם אם לא, קחו אתכם את אלו. הסוכריות החמוצות הן בעלות טעם מאוד חזק, מה שמסייע בהסבת תשומת הלב בזמן של כאבים. אם האישה חווה כאבים עזים בזמן הצירים, הסוכריות החמוצות יוכלו לסייע לה בהתעסקות עם משהו אחר (עם הטעם החזק).

מעבר לסוכריות, חשוב לקחת אתכם לחדר הלידה בקבוקי מים אישיים, בקבוקי מים גדולים ונשנושים מלוחים. הנשנושים המלוחים יסייעו לכם להישאר ערים גם בשעות הקטנות. זאת, במקרה שהיולדת חווה לידה ארוכה מהצפוי. ועוד דבר אחד שממש חשוב לזכור בקטגוריה הזו – מטבעות למכונות הממתקים. שמעו לנו, אתם תצטרכו מטבעות.

היגיינה בחדר הלידה – מה להביא איתנו?

תיק חדר לידה חייב לכלול בתוכו גם מוצרים היגייניים. מורי היגיינה כוללים כמובן שמפו וסבון, תכשירי רחצה, תכשירי גוף ולחות, קרמים לגוף, מטליות לחות, גומיות שיער, שפתון לחות ועוד. אם את נוהגת להרכיב עדשות מגע בעיניים, יהיה חשוב לקחת עדשות למספר ימים וגם תמיסה שתספיק לך.

עוד בתיק שלך לחדר הלידה, חשוב גם לארוז תחתונים נקיים, חזיות למספר ימים, מברשת לשיער, חלוק או מגבת רחצה גדולה, כפכפים וגרביים. והכי חשוב מהכול, קחי לך כלי איפור שיהיו בתיק. לא בטוח שיתחזק לך להתאפר, אבל יכול להיות שכן, ככה שכדאי שכלי האיפור יהיו בתיק בכל מקרה. מעבר למה שציינו כאן, יש פריטים נוספים שמומלץ לקחת איתך לחדר הלידה. בכדי לקבל את כל המידע הרלוונטי עבורך, כדאי לבקר באתר האינטרנט של קופות החולים. שם המידע יהיה המפורט ביותר.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?