האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

מחיקת רישום פלילי בעבירות סמים

בתחומי שיפוט רבים ניתן להחזיר את הרישום הפלילי של אדם לקדמותו באמצעות תשלום אגרה מנהלית. עם זאת, בחלק מהמדינות, תהליך זה אינו מספיק. במדינות אלו על אדם להודיע לרשויות כי ברצונו למחוק את הרישום הפלילי שלו בגין עבירות סמים ורק אז יימחק הרישום הפלילי.

חלק מהמדינות הטמיעו תהליך שנקרא "שחזור רישום פלילי" שמטרתו לשחזר את הרישום הפלילי בעבר של אדם. תהליך זה כרוך בתשלום אגרה ומתן מסמכים לרשויות. אולם במדינות מסוימות תהליך זה אינו מספיק ובמקרים אלו האדם צריך לעבור שוב את אותו תהליך.

הלגליזציה של קנאביס הובילה לעלייה עצומה במספר האנשים המשתמשים במריחואנה, ואין הוכחות לכך שהסם מהווה איום על בריאות הציבור.

קנאביס חוקי ב-10 מדינות; קנדה, אורוגוואי ומספר מדינות בארה"ב אישרו את זה, בעוד שהולנד הוציאה אותו מהפללה.

עם עבר פלילי של עבירות סמים, נמנעות מאנשים הזדמנויות לעבודה וקידום. אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאנשים עם עבירה כזו יכולים להזיק מאוד לחברה שלנו ואנו רוצים למחוק את הרישומים שלהם בהקדם האפשרי.

אנשים רבים מורשעים בפשעים כמו עבירות סמים בגלל התמכרותם לסמים. משתמשים אלו עלולים להזיק מאוד לחברה שלנו. אנחנו,

כותבים, צריכים לקחת בחשבון שמשתמשים אלו עלולים להפריע לנו מאוד ואף מסוכנים עבורנו. אנחנו רוצים למחוק אותם מהרישומים שלנו בהקדם האפשרי.

ניתן למצוא כתבה עדכנית בהאפינגטון פוסט לפיה נכון לשנה זו, בארה"ב יש יותר אנשים עם עבר פלילי מאשר בשנת 2015. זאת בגלל הגידול בעבירות סמים ועבירות אחרות נגד החוק והסדר. להלן מדריך פשוט שיעזור לך למחוק את הרישום הפלילי שלך ממערכת הרישום הממשלתית.

הממשלה נמצאת בתהליך של פיתוח מדיניות חדשה לצמצום כמות הרישום הפלילי שיש לאנשים. עם זאת, לא ידוע כמה מהרשומות הללו יימחקו על ידי הממשלה.

"בשנת 1994, הקונגרס העביר את חוק מס המריחואנה, אשר קבע והסדיר את ייצור המריחואנה בארה"ב, ובכך סיים מסורת ארוכת שנים של עסקי מריחואנה. המעשה אישר ייצור מסחרי חוקי של תרכיז קנאביס וקנבוס תעשייתי תחת תקנות מחמירות של ארצות הברית משרד החקלאות של ארצות הברית ואסר להשתמש במריחואנה כמרכיב במזון או קוסמטיקה".

אל לנו להגביל חוק זה עבור בגין עבירות סמים. עלינו לשקול מחיקת רישום פלילי על כל פשע, בין אם עבירת סמים ובין אם לאו. המאמר יהיה רלוונטי יותר לקוראים ולכל השאר אם נמחק אותו על כל פשע שעדיין ניתן להעמיד לדין.

בשנת 2017, היו יותר מ-30 מיליון אנשים עם עבר פלילי בארצות הברית. ייתכן שחלקם הורשעו בעבירות סמים. התקשורת דיווחה לא פעם על הבעיה של אותם אנשים עם עבר פלילי. בנוסף, ישנם סיפורים רבים על איך הם הפכו לפושעים ולמה נמחקו להם הרישומים. מאמר זה נועד לדון במה המשמעות של אדם שהרישום הפלילי שלו נמחק מהרישומים הציבוריים.

מקובל להיות בעל רישום פלילי נקי בארצות הברית. זה יכול להוות מכשול לקריירות רבות וזה גם מהווה נטל על האדם שצריך לקבל עבודה. חשוב שאנשים שהורשעו בעבירות הקשורות לסמים ייחשבו לעבודה ואין להפלות אותם על פי עברם הפלילי. כמו כן, יש צורך שהממשלה תנקוט צעדים נגד חלק מהאנשים בעלי עבר פלילי בגין שיטות לא אתיות או בלתי חוקיות.

הרישום הפלילי של אדם הוא גורם עצום בכל הנוגע לכל סוגי הגיוס. זה יכול להוביל לאפליה ואף לדחיית עבודה.

למרות שהפעולה של מחיקת רישום פלילי עשויה להיראות כדבר קל, מומחים הזהירו שהתהליך הזה יכול להיות קשה מאוד על אנשים. לא רק למעסיקים פוטנציאליים קשה להבין, אלא גם יש השפעה שלילית על המוח והאישיות שלהם.

אנשים בעלי עבר פלילי צריכים להיזהר בעת מחיקת הרישום הפלילי שלהם. אנשים לא רוצים לחשוב שהם פושעים, והם היו רוצים להסתיר את המידע הזה.

לכן חיוני שאם אדם רוצה למחוק את הרישום הפלילי לצורכי תעסוקה, עליו לעשות זאת בזהירות ובהבנה.

לסיכום

הרישום הפלילי של אדם אינו בהכרח בסיס טוב לעבודתו. אנשים שהורשעו בפשעים כמו עבירות סמים ואלימות במשפחה אינם מורשים לעבוד מכיוון שהם יתמודדו עם אפליה במקום העבודה. אבל עם מחיקה אוטומטית, מעסיקים יכולים להיפטר מהרישומים הפליליים מבלי לחשוב על כך בכל פעם שמישהו מגיש בקשה להעסקה או קידום. זה עוזר לחברות להעסיק אנשים שיכולים לעשות עבודות מסוימות ללא חשש שיוטרדו במקום העבודה.

הרישום הפלילי מהווה אסמכתא חשובה מאוד עבור משרדי הממשלה או הארגונים. הוא משמש עבור עבודות וקריירות רבות ויש לתחזק אותו בקפידה. כדי לשמור על הרישום הפלילי שלך נקי, אתה יכול לשכור ספק שירות משפטי מקוון שיעשה זאת עבורך, אך זה יעלה לך לא מעט כסף. אתה יכול גם לשכור כותב בינה מלאכותית כדי למחוק את הרישום הפלילי שלך לאחר שנשכר על ידי החברה.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?