האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

נולד לך ילד? טיפים לארגון ברית מילה

בעוד שאפשר להתווכח על התועלת הבריאותית שבברית מילה, אי אפשר להתווכח עם כך שחלק גדול מאוד מההורים בישראל מעדיפים לבצע את טקס חיתוך העורלה. אז הדיון הבא הוא לא בנוגע לנושא של ה"כדאי או לא כדאי לבצע ברית מילה". השורות הבאות הן עבור מי שהחליט להעביר את ילדו בטקס ברית המילה, הנה כל מה שכדאי לדעת.

עומדים להעביר את הילד בטקס ברית המילה? לא רבים יודעים זאת, אבל למעשה בערך שלושת רבעי מהאוכלוסייה הגברית בארה"ב הם נימולים, כלומר עברו ברית מילה (אך לא בטקס יהודי). בעוד שחלק מהגברים בעולם עוברים את חיתוך העורלה בגילאים מבוגרים, בישראל נהוג להסיר את העורלה כבר בינקותו של הילד הזכר. אחד הדברים שהכי חשובים בנושא זה, הוא הבחירה של המוהל הנכון. חלק מההורים מעדיפים מוהל-רופא, כך שזה תלוי בכם. אם תרצו, תוכלו לבקש מרופא-מוהל שיבצע את חיתוך העורלה, לא חובה להסתייע אך ורק ברבנים (שאינם רופאים).

כל מה שצריך לדעת לפני ברית מילה

על פי היהדות, ברית מילה אמורה להתקיים לאחר 8 ימים מיום היוולדו של הילד. עוד על פי היהדות, האב הוא זה שאמור לבצע את ברית המילה. אך בהיעדר יכולות או רצון, היהדות מתירה לאב להטיל את המשימה על מוהל או רופא.

כשעה לפני ביצוע המילה, יש להאכיל את התינוק. ברבע השעה שלפני ביצוע המילה, אין להאכיל את התינוק. כמו כן, נהוג ביהדות להכין מראש מוצץ תינוקות אשר טבול ביין אדום. הסיבה לכך היא שהיין והמוצץ אמורים לסייע בהרגעת התינוק לאחר המילה. במקביל לכך, יש להכין מראש חיתולים חד פעמיים ולשמן אותם בעזרת שמן פרפין. השמן מסייע בכך שהוא מונע את הידבקות החיתול החד פעמי לאזור בו בוצעה המילה. מהבחינה הפרקטית של ברית המילה, זה מה שאתם צריכים לדעת, ואת שאר המידע אתם תקבלו מהמוהל או מהרופא שמבצע את ברית המילה. מבחינת ארגון האירוע, יש לא מעט פרטים שכדאי להיות סגורים עליהם מראש.

ארגון אירוע ברית מילה

נהוג לקיים את ברית המילה בשעות הצוהריים, בדרך כלל לקראת סוף השבוע, אבל אפשרי גם במהלך השבוע. למעשה, זה תלוי בתאריך הלידה (מחכים 8 ימים מיום הלידה של הבן). בברית המילה אתם תצטרכו קייטרינג טעים, כמו גם צלם אירועים. בדרך כלל לא נהוג להזמין תקליטן אירועים או דיג'יי, אבל זה כנראה נתון להחלטתכם.

במקביל להתנהלות מול נותני השירותים השונים, יהיה חשוב גם לבחור את המקום הנכון לקיום האירוע. ישנם לא מעט גני אירועים ברחבי הארץ, אולמות אירועים ועוד. בסופו של דבר, אתם יכולים לחגוג איפה שתרצו, גם אם זה או מר בחצר הפרטית בביתכם.

עד כמה צריך חברת הפקות לאירוע ברית מילה?

לא נהוג להפיק בגרנדיוזיות את אירוע ברית המילה, ככה שרוב ההורים לא מעוניינים לקבל סיוע הפקתי באירועים מהסוגים האלו. יחד עם זאת, איש-איש באמונתו יחיה, ואם אתם מעוניינים להפיק את אירוע ברית המילה באופן מקצועי ומרגש, לכו על זה.

המאמר נכתב באדיבות אתר יער בראשית.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?