האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

ניהול חיי משפחה והתמכרות

ניהול חיי משפחה זה גם ככה נושא מורכב, אז אם מוסיפים על כך את הנושא של התמכרויות לאלכוהול וסמים, אולי הימורים, הרי שקיבלנו משוואה לא פשוטה. מנהל משפחה ומתמודד עם התמכרות כלשהיא? השורות הבאות הן עבורך.

אף אחד לא צריך לספר לך עד כמה התפקיד של "אבא" הוא משמעותי. אתה עמל, מתאמץ, רוצה שיהיה לילדים את הכי טוב שבעולם. אבל מה קורה כאשר האבא צריך לנהל "חיים נוספים" מחוץ או במקביל לתא המשפחתי? התמכרויות לעיתים מצריכות מהאדם לנהל חיים נוספים מחוץ לתא המשפחתי, שכמעט תמיד ישליכו על המשפחה עצמה.

קשה להפריד בין המשפחה לבין ההתמכרות

לרוב, אי אפשר יהיה להפריד באופן טוטאלי בין ההתמכרויות לבין התא המשפחתי. וכשצריך לעבור גמילה מהתמכרויות שונות, מכון גמילה יהיה המקום המדויק ביותר להגיע אליו. מדוע? קודם כל, מכיוון שבמכון האבא יהיה מנותק מהסביבה הטבעית שלו, בה הוא רגיל לצרוך אלכוהול, סמים או חומרים אחרים כמו משככי כאבים, קלונקס ועוד.

ולגבי המשפחה, כמובן שהיא יכולה להגיע לבקר את האבא שעובר מסע של גמילה מהתמכרות כזו או אחרת. אם גם אתה מתמודד עם התמכרות במקביל לניהול חיי משפחה, חשוב לדעת שאתה לא לבד בסיטואציה הזו. את אותה סירה של התמודדות עם התמכרויות, חולקים איתך עוד כ-120,000 אנשים בישראל, חלקם גם אבות כמוך.

גמילה מהתמכרויות לאבות שצריכים תמיכה  

גמילה מהתמכרויות אמנם תצריך ממך להתחיל במסע שעשוי להיות לא פשוט, אבל בסוף הדרך זה שווה את זה. ייתכן שאתה מרגיש כיום שאתה חייב חומר זר בכדי "להניע" את היום, אבל דע לך – ההשלכות בטווח הארוך עשויות להיות הרסניות.

לא פעם, אבות מאבדים את המשפחה שלהם כתוצאה מהתמכרות שהתחילה כהתמכרות "קלה", ובהמשך הדרך נהפכה לכבדה. בעוד שחלק מהאנשים מתמכרי להימורים, סמים קשים או אלכוהול כבד, חלק מהאבות עשויים להתמכר לסמים קלים.

גמילה מהתמכרות לסמים קלים

כשמדובר למשל על קנאביס, נהוג לחשוב ולהגיד בריש גלי שהעישון אינו ממכר. המציאות היא קצת אחרת. אמנם לקנאביס רוב האנשים לא מתמכרים באופן פיזי, אבל בהחלט קיימת התמכרות רגשית פוטנציאלית. אנשים לעיתים לא מצליחים להתחיל את היום שלהם מבלי לעשן, ותאמינו או לא, צורת ושיטת העישון קשורות לתהליך ההתמכרות.

אנשים שמעשנים קנאביס, בדרך כלל לא יתחילו לעשן את החומר באמצעות נרגילות-מים ("בנגים"). לרוב, האדם הממוצע יתחיל לעשן סיגריות מגולגלות ("ג'וינטים"). עם הזמן ותוך כדי ההכרה עם חומר הקנאביס, האדם עשוי לעבור לשיטת עישון כמו בעזרת נרגילות מים, מאחר ששיטות עישון אלו מספקות HIGH חזק יותר ומהיר יותר.

האם שיטת העישון קשורה לשלב ההתמכרות?

אנחנו מתעכבים על שיטת העישון, מכיוון שהיא עשויה להעיד על השלב בתהליך ההתמכרות של האדם המעשן. בואו נשתמש בדוגמה כדי להסביר למה אנחנו מתכוונים. אם האדם כבר לא מצליח להסתפק בעישון של ג'וינט, מכיוון שהוא צריך כמות עשן יותר גדולה – הוא בשלב התמכרותי מתקדם יותר מהשלב של עישון ג'וינטים בלד. אם כמו רבים וטובים אחרים, גם אתם מכורים לחומרים זרים, אנו ממליצים על מכון גמילה מהתמכרויות לסמים, אלכוהול, הימורים, משככי כאבים וכו'. בסופו של תהליך, רבים משתחררים מההתמכרות שלהם.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?