האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

קורס DBA – למי זה מתאים?

אם הגעתם לפה סימן שגם אתם רוצים להיות חלק מאחד התחומים הצומחים בעולם ההייטק והDATA. כאשר אנחנו מדברים על קורס DBA אנו מדברים על קורס אשר נותן לכם תשתית מעולה ואפשרות להתקדם בתפקידי מפתח בחברות גדולות.

במהלך המאמר אנחנו נסקור מה זה בעצם DBA, למי זה מתאים, מה הם הדברים אותם אנו למדים לעשות במהלך הקורס ושאר ירקות. הישארו איתנו!

קורס DBA: מה זה בעצם?

DBA (מנהל בסיס נתונים) הינו אחד מהתפקידים המרכזיים בכל ארגון ו/תאגיד אשר מפעיל בתוכו מערכות מידע שונות. במהלך התפקיד מנהל בסיס הנתונים חולש על תחומים רבים הקשורים לביטחון וניהול מידעים אשר נמצאים בבסיס הנתונים.

קורס DBA לוקח אתכם צעד אחד קדימה ועוזר לכם להגיע באופן יסודי ומושלם אל כל אחד מן התפקידים העוסקים בתחום, כך שלאחר הקורס תוכלו לעסוק בתחום על כל סוגיו.

קורס DBA: למי הוא מתאים?

למעשה קורס DBA מותאם לסקאלה רחבה של אנשים. מחברה חסרי ניסיון אשר רוצים לעשות את דריסת הרגל הראשונה שלהם בתחום ההייטק והדאטה ועד בוגרי תארים טכנולוגיים, אנשים בעלי רקע בעולם הIT, אנשי תשתית ואנשים בתחום ההייטק אשר מעוניינים לעשות הסבת מקצוע.

איש DBA: קווים לדמותו

כאשר אנחנו מדברים על אנשי DBA אנו מדברים על שלושה תחומים עיקריים:

אנליסט – תפקידים אשר במהלכם יהיה אחראי איש הDBA על עיבוד נתונים, ניתוחים והסקת מסקנות מתבקשות לשם ייעול ושיפור המערכת. שמות התפקידים בעולם ההייטק – אנליסט, Data Scientist, BI, מנתח מערכות מידע ועוד.

DBA תשתיתי – תפקידו של איש DBA תשתיתי הוא להיות אחראי על הפעילות השוטפת במסד הנתונים. במהלך תפקידו יעבוד צמוד עם אנשי IT ויעסוק בעיקר ב System. בין היתר יתעסק בתחזוקה שוטפת, גיבוים, אבטחה וזמינות.

DBA אפליקטיבי – אחראי על כל היישומים והאפליקציות אשר עובדות בסנכרון או לצד בסיסי הנתונים, בעל אחריות גדולה וצריך להיות בעל ראש גדול. עובד יחד עם אנשים שונים בחברה.

מה הם הדברים אותם אנו נלמד בקורס DBA?

כאשר אנחנו מדברים על נושאי לימוד בקורס DBA אנו מדברים על עשרות נושאים אשר במהלכם תוכשרו להיות אנשי הDBA של המחר.

כל מכללה, אוניברסיטה או גוף עצמאי המקיים קורסי DBA מציע סילבוס מעט שונה, אך יחד עם זאת אלו כל נושאי הלימוד המרכזיים על רגל אחת:

פיתוח פרוצדורלי, ניהול מקורות מידע, כיוונון בסיסי נתונים, פעולות תחזוקת רשתות, מודל לוגי לבסיסי נתונים, אוטומציה, מודל טבלאי, שרתי SQL, טיפול בתקלות, BI בינה עסקית, מערכת הפעלה לינוקס, התקנת רשתות, תכנון ובניית בסיסי נתונים, כתיבת שאילתות, שיטות שחזור וגיבוי נתונים והרשימה עוד ארוכה.

מה הם התפקידים בהם נוכל לעבוד בקורס?

ישנם תפקידים רבים בהם תוכלו לעבוד יחד עם סיום הקורס, ביניהם ניתן לראות: מנהל מערכות מידע, DBA אנליסט, מנמ"ר, CIO, מנהל נתונים, מנהל BI, איש BI, Data Scientist ועוד תפקידים רבים.

יחד עם זאת, כל התפקידים המצוינים פה הם תפקידים אשר להם יש אפיקי קידום רבים, כך שבמהלך הדרך תוכלו להתפתח, להיות מומחים בתחומכם, להגשים את עצמכם ולעלות שלב אחד גם בשכר.

כיום קיימים מספר מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ אשר מאפשרות לכם להתחיל קורס DBA, לפני שאתם מתחילים – בדקו מעט המלצות, שאלו חברים מהתחום איפה למדו(בהנחה ויש) ובדקו את תכנית הלימודים.

מאחלים לכם המון בהצלחה!

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?