האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

תאורת סולארית – איך זה עובד?

אתם קוראים את השורות האלו מתוך סקרונות כיצד עובדת תאורה סולארית. בשנים האחרונות מחשבה על תאורה סולארית נחשבה למדע בדיוני. אבל עכשיו, פאנלים סולאריים זמינים ברחבי העולם. תוכלו להרכיב פאנלים סולאריים על גגות ביתכם ומבניכם. כמו כן, משתמשים בפאנלים סולאריים כדי לגרום לתאורת רחוב לעבוד. הרבה מאוד ערים הבינו את היתרונות הרבים הקיימים בשימוש באנרגיה סולארית וניצולה, לכן בחרו להשתמש בתאורה סולארית לחיסכון בעלויות חשמל גבוהות.

לפני כן, פאנלים סולאריים אולי נראים כמו חלום. אבל עכשיו, זה הפך למציאות. הדבר הטוב בפאנלים סולאריים הוא שתוכלו להשתמש בהם כמעט לכל מטרה ובכל מקום. החידושים בימינו מובילים את היצרנים לייצר מוצרים מבוססי שמש (כלומר, מוצרים סולאריים). מוצרים אלה כוללים מחשבון מופעל סולארי, בו תוכלו להשתמש. מלבד זאת, תוכלו להשתמש באורות המופעלים על ידי שמש אשר ינחו אתכם לביתכם בעת הליכה בלילה.(אלו הם כמובן תאורת הרחוב הסולואריות).

האם אי פעם מצאתם את עצמכם סקרןנים לגבי האופן שבו מכשירי תאורה סולארית עובדים? ייתכן שאתם שואלים כיצד המכשיר משתמש בקרני ה- UV של השמש כדי לייצר אור. אתה עשוי לחשוב שזה קסם. אבל במציאות זה מדע.

ההשפעה הפוטו-וולטאית היא הסיבה לאופן העבודה של הפאנל הסולארי. ישנם חלקים שונים המרכיבים אור שמש. אחד החלקים החיוניים של אור השמש הוא התא הסולארי שלו. הסיבה לכך היא שזה החלק שעובד בהמרת קרני ה- UV לזרם חשמלי – שנמצא באזור העליון ביותר של אור השמש.

ישנן מספר שכבות של כימיקלים וסיליקון גבישי שיש לתא סולארי. חומרים אלה יוצרים מחסום בין חללים טעונים חיוביים לבין אלקטרונים טעונים שלילית. כאשר קרני ה- UV עוברות דרך הפאנל הסולארי, היא מפעילה את האלקטרונים. כתוצאה מכך, האלקטרונים הטעונים השלילית הללו הפכו לחללים בעלי טעינה חיובית.

החללים הטעונים באופן חיובי עוברים בהעברת האלקטרונים בתא הסולארי. הסוללה תאחסן חשמל שתוכלו להשתמש בו בעת הצורך. עליך לטעון את הסוללה כשיש אור שמש. בזמן החשוך בו תרצפה להפעיל את המנורה, תהיה אספקת חשמל מקרני השמש.

במהלך הלילה, כאשר יש צורך באור, התא הסולארי מפסיק לעבוד כאשר הוא לא מזהה אור. זה מפסיק להמיר את קרני השמש. הפאנל הסולארי יכול לזהות את החושך. היום ישנם מכשירם מאוד משוכללים הכוללים את האפשרות להפעיל תאורה סולארית בכל מצב, היתרון הגדול ביותר שקיים בסוגי התאורה הסולארית החדשים הוא סוללות גדולות בעלות יכולת אחסון מתח מאוד גבוהות, המשמעות היא שגם חשיפה של פרק זמן קצר לשמש יכול לשמור אנרגיה לתקופה ארוכה, המכשיר יטעין את הסוללות בהתאם.

לסיכום

תאורה סולארית עובדת על ידי המרת קרני השמש לחשמל. המדע שעומד מאחוריו הוא האפקט הפוטו וולטאי. עכשיו את יודעים כי פאנלים סולאריים עובדים לא בגלל קסם אלא בגלל מדע.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?