האבות – המגזין של האבות בישראל, כי גם להם יש הרבה מאוד על הראש ביומיום, צריך מקום לפרוק

מה זה ייפוי כוח מתמשך?

מדובר במסמך המאפשר לאדם פרטי למנות אדם אחר לפעול מטעמו אם אינו יכול עוד לפעול בעצמו.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לך למנות מישהו אחר כסוכן שלך, ומסמיך אותו לחתום על מסמכים בשמך. זה יכול להיות מועיל עבור אנשים החיים עם מוגבלויות, קשישים, או אלה מחוסרי הכרה.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך הקובע כי אתה מעביר לאדם אחר את הסמכות לפעול בשמך.

ניתן להשתמש בייפוי הכוח המתמשך למקרה שאתה הופך מחוסר יכולת, מאבד את היכולת לקבל החלטות משפטיות תקינות, או פשוט רוצה שמישהו אחר יטפל בענייניך.

ניתן להשתמש בייפוי כוח מתמשך גם כאשר אתה רוצה שמישהו אחר ינהל עבורך את הנכסים שלך בעודך בחיים.

ייפוי כוח הוא מסמך משפטי שמסמיך מישהו אחר לפעול בשמך. זה יכול לשמש למטרות רבות, אחת מהן היא ניהול הנכסים שלך בזמן שאתה בחיים. סוג זה של מסמכים מקל על מי שמתמנה לטפל בנכסים שלכם, במקום לבוא אליכם בכל פעם שהוא צריך משהו.

כאשר למישהו יש מצב חירום רפואי, ייתכן שהוא יצטרכו לחתום על ייפוי כוח כדי שיקיריו יוכלו לקבל עבורו החלטות בתחום הבריאות. ייפוי כוח מתמשך הוא מה שניתן כאשר מישהו רוצה לייעד אדם אחר או קבוצה כנציגו לצורכי קבלת החלטות בעתיד, גם לאחר מקרה חירום רפואי של האדם.

החוק סביב ייפוי הכוח המתמשך יכול להיות מסובך, אבל יש כמה דברים חשובים שכדאי לחשוב עליהם אם אתה שוקל מסמך מסוג זה.

ייפוי כוח מתמשך הוא סוג של ייפוי כוח המאפשר למישהו לקבל החלטות בשמו של בעל הסמכות עליהם. הסוגים הנפוצים ביותר של ייפויי כוח מתמשכים הם עבור שירותי בריאות, עניינים פיננסיים ותכנון עיזבון.

סוג זה של מסמך תקף בדרך כלל רק לתקופת זמן קצובה, אך ישנם כמה חריגים לכלל זה. מסמך משפטי זה גם מספק לאדם סמכויות לגבי הנכסים והרכוש שלך.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לך למנות מישהו שאתה סומך עליו לתפוס את מקומך אם, למשל, אתה עלול להיות מחוסר יכולת או במצב אחר שבו ייתכן שלא תוכל לקבל החלטות.

אתה יכול למנות מישהו שחולק את האמונות והערכים שלך, מישהו שיש לו קשרים טובים עם בני משפחתך, או אפילו מישהו בעל יכולת לטפל במשימות מסוימות בשמך.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי הממנה אדם פרטי לפעול בשמך לפרק זמן מוגדר.

האדם שאתה שם כסוכן שלך שיפעל בשמך ידוע בתור המנהל, ואתה נקרא הנותן. המעניק יכול להיות במעמדם כיחיד או שהם יכולים לפעול מתוך כוונה להיות בכושרם למטרות תכנון עיזבון.

מסמך ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאדם זה להיות בעל סמכות על כל היבטי חייו של המנהל שאינם מוגבלים בדרך אחרת בחוק. לסוכן שימונה בדרך זו תהיה סמכות הן ברכוש הפרטי והן ברכוש הציבורי, בעניינים אישיים, בעניינים פיננסיים, בטיפול בבריאות וכדומה.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לך ליצור תוכנית עבור יקיריכם, להפחית את הלחץ והעומס על עצמך ועל משפחתך. כאשר אינך זקוק יותר למסמך, ניתן לבטלו או לבטלו על ידי אדם אחר בשם.

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי חשוב ביצירת חיים פשוטים יותר. זה יכול לסייע בהפחתת הוצאות הקשורות לבריאות, לתת שקט נפשי לאלה שהועמסו על ידי הטיפול וזה גם עוזר להפחית את הנטל הכלכלי על יקיריהם שזקוקים ליותר זמן לעצמם.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המכסה את התנאים וההגבלות של אופן ניהול הרכוש, ההחלטות הרפואיות או זכויות אחרות שלך כאשר אינך מסוגל עוד לקבל החלטות אלו בעצמך.

לסיכום

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לך למנות מישהו אחר לניהול היבטים ספציפיים בחייך במקרה שאתה נטול יכולת או שאינך יכול לטפל בהם יותר בעצמך.

ייפוי כוח מתמשך הוא הסכם שיש לך עם מישהו למקרה שאתה אובדן כושר עד כדי כך שאתה לא יכול יותר לבצע את המשימות שלך. זה יכול לשמש כאשר אתה רוצה לעזוב את הבעלות על הנכסים שלך או להחליט מי יקבל החלטות עבורך במקרה שמשהו יקרה.

אנשים רבים מתבלבלים כשהם שומעים את המונח "ייפוי כוח מתמשך" וחושבים שזה אומר שלאדם יש כוח לאחר המוות. עם זאת, זה לא מה שזה אומר.

ייפוי כוח מתמשך אינו אומר דבר על מוות כי זה עדיין הסכם בין שני אנשים שעדיין בחיים.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שנותן למישהו כוח על רכושו, ענייניו ואדם של אדם אחר. זה יכול לשמש עבור אדם בודד או עבור מספר אנשים.

"המטרה היא שמישהו ינהל את העניינים שלך למקרה שאתה לא מסוגל", אומר עורך דין לתכנון עיזבון דיוויד בחרי. "זה בעצם נותן להם את הסמכות לעשות כל מה שהיית עושה במו ידיך אם היית עדיין חי".

כנסו אלינו למידע נוסף ולקריאה רחבה יותר על ייפוי כוח מתמשך.

צוות האבות

צוות האבות

צוות האבות מורכב מכמה אבות ישראליים אשר רוצים לספר לכם את הדברים החשובים ביותר בעולם שלהם, מהיומיום ועד לעולם המשפחה שלהם.

יש לך מה להגיד על זה?